22 kwiecień 2021

PHH: nowe punkty testowania w kierunku COVID-19 przy lotniskach w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku

Stako/CC BY-SA 3.0)/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/
Podróżujący z portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu będą mogli wykonać testy w kierunku koronawirusa w punktach zlokalizowanych przy hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego - poinformowała w czwartek spółka.
REKLAMA

Jak podał w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej Polski Holding Hotelowy, pierwszy z takich punktów został już uruchomiony w Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

"Dwa następne – w Katowicach i Poznaniu – będą funkcjonować od 29 kwietnia. Podróżni mogą w nich wykonać test antygenowy, a od 1 maja również test RT-PCR. Wynik badania dostępny jest w języku polskim i angielskim. Testy odbywają się bez zapisów" - czytamy.

We wskazanych miejscach pasażerowie mogą wykonać dwa rodzaje testów: RT-PCR (wynik dostępny jest po 6 godzinach) oraz szybki test antygenowy (wynik dostępny już po 15 minutach). W przypadku szybkiego testu antygenowego koszt badania wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Jak podała spółka, punkty zlokalizowane są na parkingach hoteli PHH przy trzech lotniskach: Moxy Katowice Airport przy lotnisku Katowice-Pyrzowice, Moxy Poznań Airport przy lotnisku Poznań-Ławica oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Obsługuje je Centrum Medyczne Damiana w godz. od 7.00 do 20.00.

"Lotniska w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku to kolejne miejsca, w których w ostatnim czasie Centrum Medyczne Damiana uruchomiło punkty do badań w kierunku koronawirusa. Od marca testy RT-PCR oraz antygenowe dostępne są dla podróżujących z Lotniska Warszawa-Modlin, natomiast na początku kwietnia otwarte zostały dwa punkty na Lotnisku Chopina, w których istnieje możliwość poddania się szybkim testom antygenowym" - czytamy.

Polski Holding Hotelowy to spółka z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. (PAP)

aop/ mk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie

kiedy
2021-09-26 19:00
miejsce
Ostrzeszowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany