30 kwiecień 2021

Zajęcia online również dla najmłodszych

fot. KPP Ostrzeszów
Odpowiadając na zapytania wychowawców dotyczące zorganizowania zajęć online dla najmłodszej grupy odbiorców, funkcjonariuszka ostrzeszowskiej komendy przeprowadziła w miniony czwartek spotkanie profilaktyczne we wskazanej formie dla dziećmi z Przedszkola "Kolorowe Kredki" w Rogaszycach.
REKLAMA

Prowadzenie zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą jest nieodzownym elementem policyjnej służby. Przeszkoleni w tym zakresie funkcjonariusze, uczestnicząc w spotkaniach na terenie placówek oświatowych, mogli w ten sposób rozpowszechniać, a przede wszystkim utrwalać zdobytą już wiedzę w zakresie bezpiecznych zachowań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszej grupy odbiorców oraz z uwagi na brak możliwości bezpośredniego kontaktu z nimi przeprowadzono zajęcia w formie online.

Poruszono na nich temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas przewożenia pojazdami, a także zwrócono uwagę na ograniczone zachowanie w stosunku do osób nieznanych oraz odpowiedniego zachowania się w przedszkolu. Najmłodszym słuchaczom przypomniano również w jaki sposób należy reagować w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, np. psem.

Następnie zaproszono dzieci do wzięcia udziału w quizie. Odpowiadając na zawarte w nim pytania dzieci utrwalały sobie posiadaną już wiedzę na temat bezpieczeństwa, a na zakończenie spotkania policjantka przeczytała wiersz dotyczący wykonywanego przez nią zawodu.

Nie ma nic cenniejszego jak otrzymać podziękowanie za spotkanie w formie uśmiechu, który przez całe zajęcia gościł na twarzach dzieci, a który można było dostrzec poprzez kamerę internetową, a także zdjęć przesłanych przez opiekuna grupy.

 

autor: asp. Magdalena Hańdziuk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie

kiedy
2021-09-26 19:00
miejsce
Ostrzeszowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany