6 kwiecień 2021

Sprawcy kradzieży rozbójniczej z trzymiesięcznym aresztem i dozorem policji

fot. Autorstwa Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50099196
W miniony wtorek w Ostrzeszowie na terenie marketu Biedronka doszło do kradzieży rozbójniczej. Łupem złodziei padły artykuły przemysłowe i spożywcze o łącznej wartości 931 złotych.
REKLAMA

W dniu 30.03.2021 roku o godz. 14:30 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zostało poinformowane o kradzieży, do której doszło na terenie marketu Biedronka w Ostrzeszowie na ul. Zamkowej. Sprawcy oddalili się w kierunku drogi krajowej K11.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa działając wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim mieszkańcem Granowca oraz 35-letnią mieszkanką Ostrowa Wlkp., dokonali kradzieży artykułów przemysłowych oraz spożywczych o łącznej wartości 931 złotych, a nastepnie w celu utrzymania się w ich posiadaniu użyli przemocy w postaci szarpnięcia i kopnięcia wobec 52-letniego pracownika ochrony.

Około godziny 15:00 sprawcy zostali zatrzymani przez policjnatów i umieszczeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej i kaliskiej komendy do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

W dniu 2 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 18 i 28 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec 35-letniej uczestniczki zdarzenia środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

autor: asp. Magdalena Hańdziuk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie

kiedy
2021-09-26 19:00
miejsce
Ostrzeszowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany