1 grudzień 2020

Sam pokonał koronowirusa i chce pomóc innym

fot. KPP Ostrzeszów
Przemysław Potyrała - pełniący przez wiele lat służbę jako dzielnicowy w ostrzeszowskiej komendzie również na emeryturze kultywuje zasadę niesienia pomocy innym. Jako ozdrowieniec oddaje osocze, aby pomóc chorym na COVID w walce z wirusem.
REKLAMA

Przemysław Potyrała, emerytowany policjant w stopniu asp. sztabowego, który przez wiele lat pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie jako dzielnicowy, jest osobą, która zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma już za sobą. Warto wspomnieć, że Przemek jest również honorowym krwiodawcą, który wielokrotnie uczestniczył w organizowanych przez tutejszą komendę akcjach oddawania krwi, tak bardzo potrzebnej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Dlatego też po przebyciu zakażenia bez wahania zgłosił się do Oddziału Terenowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie, aby oddać osocze, które zawiera przeciwciała wspomagające leczenie chorych na COVID.

W rozmowie z pracownikami ostrzeszowskiego oddziału krwiodawstwa uzyskano informację, że jest on również drugą osobą w powiecie ostrzeszowskim posiadającą w osoczu tak duże ilości przeciwciał, które po przetoczeniu mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta.

W rozmaitych mediach społecznościowych, jak również na stronach internetowych Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa możemy przeczytać apele zarówno medyków, personelu medycznego jak i samych ozdrowieńców, którzy zachęcają osoby z przebytym zakażeniu do oddawania osocza.

Zatem!!! Bądźmy solidarni w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują!!!

A Naszemu emerytowi życzymy zdrowia, które umożliwi realizację życiowych zamierzeń.

 

autor: asp. Magdalena Hańdziuk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie

kiedy
2021-09-26 19:00
miejsce
Ostrzeszowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany