17 kwiecień 2021

Lekcja online z przedstawicielem Policji

fot. KPP Ostrzeszów
W miniony piątek asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji przeprowadziła lekcję online z uczniami Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną. Prelegentka omówiła zagadnienia dotyczące hejtu oraz odpowiedzialności prawnej.
REKLAMA

W dzisiejszych czasach Internet jest nieodzownym elementem życia większości osób, a w szczególności dzieci i młodzieży, którzy w celu utrzymania kontaktów rówieśniczych coraz częściej sięgają po elektorniczne środki komunikowania się. Również informacje i ciekawostki jakie można znaleźć w sieci niewątpliwie działają na użytkowinków jak magnes. Pamiętajmy jednak, że Internet to nie tylko wiedza, lecz także ogrom ukrytych zagrożeń. Często, nawet w sposób nieświadomy, można dopuścić się zachowania niezgodnego z obowiązującymi normami, za co możemy odpowiedzieć prawnie.

Wykorzystywany w okresie pandemii niekonwencjonalny sposób prowadzenia zajęć z młodzieżą okazał się strzałem w dziesiątkę. Propozycja zrealizowania lekcji online "wyszła" od wychowawcy jednej z klas grabowskiej podstawówki.

Prowadząca prelekcje funkcjonariuszka ostrzeszowskiej komendy omówiła zagadnienia dotyczące przemocy psychicznej stosowanej przez osoby w wirtualnym świecie. Podczas zajęć policjantka zaprosiła uczniów do wspólnego dialogu na temat szeroko rozumianego zagadnienia hejtu: czym jest, jakie są jego przyczyny, w jaki sposób z nim walczyć, gdzie szukać pomocy, jego wpływ na ofiarę, a także odpowiedzialność sprawcy (w tym osoby nieletniej) za jego stosowanie. Poruszane kwestię znalazły swoje odbicie w historiach z policyjnej służby oraz podanych przykładach kompromitujących wpisów czy publikacji zdjęć na forach i stronach internetowych.

Podczas zajęć prelegentka podkreśliła jak istotną wartością, w dobie trudnych czasów w jakich przyszło nam żyć, jest poszanowanie praw, godności oraz szacunek do drugiego człowieka oraz zachęciła do korzystania z internetu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Placówki oświatowe zainteresowane realizacją spotkań online z uczniami zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 47 77 57 230/297 lub 519-064-871.

 

autor: asp. Magdalena Hańdziuk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie

kiedy
2021-09-26 19:00
miejsce
Ostrzeszowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany