6 lipiec 2020

Kradzież torebki z jej zawartością i użycie karty płatniczej

fot. KPP Ostrzeszów
Mężczyzna, który ukradł torebkę z samochodu, został złapany. Jak się okazało we wnętrzu torebki, była karta płatnicza, którą złodziej użył 9 razy. Pokrzywdzona wyliczyła swoje straty na ponad 2700 zł.
REKLAMA

W dniu 30.06.2020r. w Ostrzeszowie mężczyzna w wieku 30 lat dokonał kradzieży damskiej torebki z niezamkniętego samochodu. We wnętrzu skradzionego przedmiotu znajdowały się m.in. telefon, pieniądze oraz karta bankomatowa. Przedsiębiorczy złodziej wpadł na pomysł, że wykorzysta kartę płatniczą do płacenia za swoje zakupy. Mężczyźnie udawało się to do czasu, aż podczas jednej z prób płatności kasjerka spostrzegła, że karta nie należy do okaziciela. Przestępcy udało się zrealizować 9 transakcji, które opiewały na kwotę ponad 240 zł. Łączne straty okradzionej kobiety to około 2700 zł.

Sprawcą kradzieży okazał się mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz o karze dla niego zdecyduje sąd, jednak tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie