19 kwiecień 2021

3-miesięczny areszt za uporczywe nękanie

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec mężczyzny, który przez ostatnie pół roku uporczywie nękał swoją byłą żonę.
REKLAMA

W dniu 15.04.2021 roku ok. godz. 23:30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zostali skierowani na interwencję domową na terenie gm. Kobyla Góra.

Jak ustalono pomiędzy byłymi małżonkami doszło do sprzeczki, lecz w obecności funkcjonariuszy doszli do porozumienia, a "prowokator" incydentu został pouczony o zachowaniu zgodnym z prawem. Jednak mężczyzna niedługo po odjeździe policji zaczął ponownie się awanturować. Z uwagi na powyższe na miejsce skierowano patrol, który w związku z agresywnym zachowaniem 70-latka podjął decyzję o jego zatrzymaniu.

Okazało się również, że mężczyzna w okresie od listopada 2020 roku do chwili zatrzymania uporczywie nękał 66-letnią pokrzywdzoną, od której przyjęto zawiadomienie o przestępstwie.

W miniony piątek, tj. 16.04.2021 Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie przedstawił sprawcy zarzut przestępstwa stalkingu, czyli uporczywego nękania innej osoby, natomiast na sobotnim posiedzeniu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 70-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

 

autor: asp. Magdalena Hańdziuk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ostrzeszowie

kiedy
2021-09-26 19:00
miejsce
Ostrzeszowskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany